Adam Sornek

architekt słowa - autor, coach, mentor, adwokat

Jestem architektem słowa.

To oznacza – w wielkim skrócie – że doskonale znam moc słów, ich potęgę, potrafię z nich – w zasadzie dowolnie – korzystać.

Kreuję słowo, pomagam z jego pomocą, bawię się nim. A nade wszystko je kocham. Słowo – mówione i pisane – to moja największa pasja oraz największy talent i dar. Dochodzenie do tej oczywistej prawdy zajęło mi ponad 30 lat.

 

Zajmuję się słowem na różne sposoby…

1. piszę – artykuły na bloga, książki, a w gruncie rzeczy piszę swoje piękne myśli, które przelewam na papier – dla siebie i dla Czytelnika, który może sobie z nich wziąć co chce: wszystko, nic albo trochę. To jego wybór. Mnie nic do tego. Mi wystarczy, że piszę. Tak daję sobie to, czego najbardziej potrzebuję.

2. pracuję z drugim człowiekiem w coachingu i mentoringu – to przecież praca z nie tylko z osobą, ale – co równie ważne – z jej słowami, narracjami, za pomocą których się definiuje i rozpoznaje w świecie. Dzięki słowom (pisanym, mówionym, pomyślanym) uważasz się za kogoś, sądzisz, że coś jest możliwe lub nie. To one nadają kształt twojej tożsamości (“kim jestem”) oraz przekonaniom (“co mogę”, “co jest możliwe” “co jest niemożliwe”, “co mnie boli, co mnie drażni”). Coaching i mentoring to zawsze zmiana słów, czyli zmiana twojej narracji na temat otaczającego Cię świata, ludzi, ich zachowań oraz siebie.

3. pracuję jako czynny zawodowo adwokat i mediator – sądy, opinie, klienci… Domyślasz się na pewno o co chodzi. Wszędzie, dosłownie wszędzie słowa, słowa, słowa … i argumenty, czyli słowa.

Jestem człowiekiem słowa.

I w tym sensie jestem też słowem. Jestem człowiekiem czynu, który słowa zamienia na rzeczywistość. 

Słowo to mój talent, dar, misja, specyficzna cecha za pomocą której zmieniam świat, daję coś od siebie innym, zachęcam do zmiany… słów, rzecz jasna. Dzięki słowu daję i otrzymuję. Daję słowa i biorę słowa, z reguły te, które wymagają obróbki, szlifu, pracy, aby człowiek poczuł się tak, jak tego pragnie.  

Soul, life, business – coaching, mentoring

Zajmuję się coachingiem i mentoringiem transpersonalnym, w kognitywistycznym podejściu. To pasja, która łączy tematykę ducha, życia osobistego i ekologicznego biznesu. Tematy te przeplatają się w nas, czy tego chcemy czy nie. Klamrą, która spaja “soul, life and business” – jak się domyślasz – są słowa, Twoje słowa.

Jestem certyfikowanym coachem biznesowym (kognitywnym) oraz certyfikowanym mentorem biznesowym (kognitywnym), absolwentem Bennewicz Instytut Kognitywistyki (kursy oparte na standardzie European Quality Award EMCC na poziomie Practitioner). Jestem współpracownikiem Bennewicz Instytut Kognitywistyki: https://instytutbennewicz.pl

Coaching pomaga dokonywać zmian jakościowych we własnym życiu. Mi pomógł zrozumieć, że jestem architektem słowa.

Skoro się tutaj znalazłeś, to prawdopodobnie szukasz siebie, odpowiedzi, drogi, powołania, misji, spokoju, wolności, radości, szczęścia, sensu swojego życia … Ty sama, sam wiesz najlepiej „czego”. I to dobrze, doskonale. Jesteś we właściwym miejscu.

Postaram się – na tyle, na ile będziesz tego chcieć – pomóc Ci w odnalezieniu nie tylko tego, czego szukasz i potrzebujesz, ale również tego co masz w sobie i być może jeszcze sobie (tego potencjału) nie uświadamiasz. Jest wielce prawdopodobne, że jedno i drugie, to w gruncie rzeczy to samo. Pomogę Ci obrobić Twoje słowa, znaleźć te, których nie widzisz.

Zapraszam Cię do poszukiwania siebie i swojej wewnętrznej zmiany, słów które Cię wspierają oraz tych, których już nie potrzebujesz. Zapraszam Cię do zmiany opowieści.


Sam długo szukałem swojej prawdziwej tożsamości i odpowiedzi na pytanie „Kim naprawdę jestem?”. Zbliżając się do tzw. wieku średniego, prowadząc wraz z wspólniczką bardzo dobrze prosperującą firmę prawniczą (spółkę adwokacką), uświadomiłem sobie, że czegoś w życiu mi brak. Nie były to pieniądze, pozycja, czy prestiż. Była to wewnętrza potrzeba odpowiedzi na pytanie „po co znalazłem się na tym świecie?„, „czy i co jest ze mną nie tak?”…

Jako że fizyka kwantowa nie zna zbiegów okoliczności, w prezencie od wspólniczki otrzymałem książkę Macieja Bennewicza „Coaching czyli restauracja osobowości”. Tak rozpoczął się mój rozwój osobisty oraz wielka przygoda z coachingiem, później mentoringiem, aż wreszcie pisarstwem.

Dziś na pytanie kim jestem, potrafię już jednoznacznie odpowiedzieć – jestem architektem słowa. Mogę być dzięki temu “wszystkim” i zapewniam Cię, że Ty również, o ile tylko tego chcesz. Możesz być kimkolwiek chcesz. Stać się, a może – przede wszystkim – odkryć to, czego jeszcze w sobie nie widzisz. Czasem jedne słowa przykrywają inne, te najważniejsze. 

To oznacza, iż oboje posiadamy transpersonalne „ja”. Niczym Neo w „Matrixie” możemy być tym, kim chcemy w danym momencie być (się stać). W uproszczeniu, to kwestia użytego oprogramowania, które każdy z nas sobie od dzieciństwa wgrywa (instaluje, często nieświadomie, na cudze życzenie)… czyli słów.

Zapraszam Cię do Twojej osobistej zmiany, zmiany jakości Twojego życia, zmiany i obróbki wszystkich słów, które Ci szkodzą…

Photo by Amador Loureiro, Nathaniel Shuman, Mr Cup / Fabien Barral, Patrick Tomasso, Jake Melara, Lacie Slezak, Nathan Bingle on Unsplash.