aDAM SORNEK

architekt słowa – autor, coach, mentor, adwokat

Większość tzw. źródeł nieszczęścia, ma swój początek w życiu osobistym człowieka, z reguły w dzieciństwie i poznanych wówczas wzorcach. Z reguły o tym nie wiemy (albo nie chcemy wiedzieć i pamiętać). 

W coachingu to co nieuświadomione, a wypowiedziane, staje się w pełni świadome. Coaching pomaga przejść do stanu świadomości, dla osiągnięcia zrozumienia, samoobserwacji, wewnętrznej równowagi i szczęścia. Nieomal wszyscy pragniemy dobrostanu, bogactwa, radości i wyjątkowego życia. Każdy jednak te pojęcia inaczej definiuje. Jakość naszego życia jest ściśle związana z naszymi przekonaniami i wizją rzeczywistości, którą sami sobie stworzyliśmy. Mawia się, iż żyjemy w ponad 7 mld światów, bowiem każdy żyjący na Świecie człowiek wykreował indywidualną, unikalną rzeczywistość i jest przekonany, że jest ona obiektywna, prawdziwa i jedyna.

Obserwując te same zdarzenia, posiadamy jednak inne oceny i interpretacje. W bajce "W głowie się nie mieści" znajduje się scena dobitnie obrazująca to zagadnienie, gdy jeden z bohaterów patrząc na pomieszane klocki symbolizujące "fakty" i "opinie" stwierdza: "one zawsze się mieszają". Tak właśnie żyjemy. Uwielbiam tę scenę - pokazuje ona, jak bardzo i często się mylimy, o ile tylko zechcemy wyjrzeć poza czubek naszego nosa. Dla kogoś całodzienna mżawka stanowi piękny widok, czas refleksji i zadumy, dla kogoś innego powód by cały dzień zamartwiać się, narzekać i sączyć piwo.

Life coaching pomaga odnaleźć drzemiące w nas zasoby, pracować z przekonaniami (które często nas ograniczają), budować pomosty w relacjach, osiągać zamierzone, lecz niezrealizowane cele. Chcesz poprawić relacje z bliskimi lub współpracownikami, zdobyć się na odwagę w sprawach w których dotychczas byłaś wycofana, schudnąć, albo przebiec maraton... coaching jest dla Ciebie. Coś Cię blokuje, jednak nie wiesz co? Coaching jest dla Ciebie.

 

Z przyjemnością przeprowadzę Cię przez wymarzoną, Twoją indywidualną zmianę, której celem będzie poprawa jakości Twojego życia.