O mnie


Kim jestem i po co jestem?

Długo szukałem swojej prawdziwej tożsamości i odpowiedzi na pytanie „Kim naprawdę jestem?”. Zbliżając się do tzw. wieku średniego, prowadząc wraz z wspólniczką bardzo dobrze prosperującą firmę prawniczą (spółkę adwokacką), uświadomiłem sobie, że czegoś w życiu mi brak. Nie były to pieniądze, pozycja, czy prestiż. Była to wewnętrza potrzeba odpowiedzi na pytanie „po co znalazłem się na tym świecie?„, „czy i co jest ze mną nie tak?” 🙂

Jako że fizyka kwantowa nie zna zbiegów okoliczności, w prezencie od wspólniczki otrzymałem książkę Macieja Bennewicza „Coaching czyli restauracja osobowości„. Tak rozpoczął się mój rozwój osobisty oraz wielka przygoda z coachingiem. Dziś na pytanie kim jestem, nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż jestem tym, kim pragnę w danym momencie być. Mogę być więc wszystkim i zapewniam Cię, że Ty również, o ile tylko tego chcesz. To oznacza, iż oboje posiadamy transpersonalne „ja”. Niczym Neo w „Matrixie” możemy być tym, kim chcemy w danym momencie być (się stać). W uproszczeniu, to kwestia użytego oprogramowania, które każdy z nas sobie od dzieciństwa wgrywa (instaluje, często nieświadomie, na cudze życzenie).

Kim więc jestem? Sobą w różnych rolach, do których dostosowuję swoje postępowanie i wzorce zachowania, tak aby czuć się szczęśliwym i spełnionym. Moje ulubione role to: partner ukochanej Ani, przyjaciel Tomka (syna Ani) i niejako jego „drugi ojciec”, rowerzysta, początkujący żeglarz, autor muzyki, czytelnik, pisarz, prawnik.

Mógłbym tak długo wymieniać, gdyż zawsze „tonę” w zajęciach, które biorę na tapetę. Nie napisałem jeszcze o roli najważniejszej biorąc pod uwagę coaching, rozwój osobisty i niniejszą stronę: kocham pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem życiowym. Moje dzieciństwo należało do wyjątkowych, przez co udało mi się zdobyć kompetencje i wiedzę, którymi z chęcią się dzielę. Nie ma dla mnie piękniejszego uczucia niż wdzięczność i idąca za nią chęć dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami, by pomóc innym i w ten sposób małymi krokami zmieniać świat.

Zapraszam Cię do takiej – wspólnej – podróży. Zapraszam Cię do Twojej osobistej zmiany, zmiany jakości Twojego życia…

Możesz być kimkolwiek chcesz.